Czuję się samotna. Czy powinnam iść do psychologa?

Nazywam się Joanna i mam 18 lat. Ciągle jestem smutna i zmęczona, bez powodu się wkurzam i mam częste napady płaczu. Czuje się samotna w w domu. Mieszkam z bratem (21 lat), tatą i mamą. Smutno mi dlatego, że czuję się odzrucona, jakby nikomu na mnie nie zależało, jakby nikt nie tęsknił za mną i mnie nie kochał. Moi rodzice rozwiedli się 2 lata temu, ale wciąż mieszkają razem (są w trakcie sprzedaży mieszkania).

Będąc w domu czuję się sama. Mój brat cały czas przesiaduje u dziewczyny, widzę go raz na tydzień, tata poznał nową kobiete, cały czas go nie ma. Wpada do domu gdy czegoś potrzebuje. Praktycznie nie mieszka już z nami, bo cały czas przesiaduje u swojej pani. A jeśli chodzi o mamę to pracuje na 4 brygadzie, więc też rzadko można ją spotkać (wychodzi też na randki). A ja mam chłopaka, z którym jestem od 3 lat - kocham go, ale i tak czuję się samotna…

Witam!

Brak zainteresowania ze strony rodziny oraz problemy w domu mogą sprawiać, że Twoje samopoczucie obniża się.  Masz chłopaka, ale i tak czujesz się samotna. Powinnaś porozmawiać o tym z całą rodziną. Powiedzieć im, że braku je Ci spotkań i rozmów z nimi, że nie dają Ci czułości i bliskości.

Masz prawo wymagać zainteresowania ze strony swoich najbliższych. Rozmawiaj z nimi na ten temat. Mów o tym także swojemu chłopakowi. Nie bój się zwracać na siebie uwagi, zabiegaj o nią. Nie musisz spędzać z bliskimi wiele czasu, by czuć się potrzebną i kochaną. Zwróć uwagę bliskich na obecny system rodzinny i wspólnie postarajcie się coś zmienić, by każdy z Was był usatysfakcjonowany.

Pozdrawiam