Czuję się samotna. Jak sobie z tym poradzić?

Witam. Mam 19 lat. Od 3 lat choruję na depresję. Moje problemy zaczęły się w liceum. Nowa szkoła, nowi ludzie - to mnie przerosło. Niestety zbiegło się to z wyprowadzką mojej siostry z domu.

Poczułam się opuszczona. Boję się kontaktów z ludźmi. Jednocześnie chciałabym mieć chłopaka, z którym mogłabym dzielić swoje radości i smutki. Ale jak ja mam go znaleźć skoro boję się wyjść do ludzi? Kiedy jestem w towarzystwie, mało się odzywam, ponieważ obawiam się krytyki. Od października wybieram się na studia. Bardzo się tego boję. Co zrobić aby w końcu przestać się wszystkiego bać? Tak bardzo chciałabym żyć normalnie. I proszę nie mówcie mi "wyjdź do ludzi" bo to jest naprawdę trudne...

Jeżeli przeczyta to chłopak, który chciałby poznać wrażliwą dziewczynę, która lubi chodzić na spacery, do kina itd., i która chciałaby mieć dla kogo żyć to podaję swój nr gg 6062881.

Witam!

Otwarcie się przed obcymi i nawiązywanie kontaktów jest trudne. Wymaga zaangażowania i pewności siebie. Myślę, że mogłabyś zapisać się na kurs/trening komunikacji interpersonalnej, albo pracy w grupie. Pozwoli Ci to nauczyć się nawiązywać kontakt bez stresu, radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz czuć się pewnie w towarzystwie.

Dodatkowo możesz poczytać na temat relacji międzyludzkich oraz sięgnąć do lektur na temat poprawy swojej samooceny i pewności siebie. Poznanie siebie i praca nad sobą pozwolą Ci nabrać pewności siebie oraz otworzyć się na innych.

Pozdrawiam