Czuję słony smak w ustach i krtani: jak się tego pozbyć?

Odkąd zatrułam się rybą czuję smak soli cały czas, bez jedzenia i z jedzeniem, potem nastepują wymioty. Bolał mnie tylko żołądek i w końcu po 3 dniach zaczął się ten smak soli w ustach. To już ok. 10 dni trwa. Tabletki nie pomagają. Prawie nie jem już cukru, tylko rosołki z kury i marchwi, ale dalej to samo. Co to może być? Dodam, że już kiedyś coś takiego miałam tylko jeszcze gorzej było. Lekarz dawał mi tabletki na zgagę, ale niewiele pomagało. Po jakichś 2 miesiącach dopiero samo minęło. Co to takiego? Dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Lek. Karolina Dębska

Witam .
W trakcie zartucia mogło dojść do uszkodzenia nabłonka gardła, a także podrażnienia żołądka, przełyku i jelit. Dolegliwości z tym związane (kaszel, chrypka, biegunka, wzdęcia, niestrawność) mogą utrzymywać się 4-8 tygodni. Jeśli dolegliwości będą się nasilać, albo też będzie miała Pani duże wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, proszę udać się na konsultację do lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam.