Czuję strach przed wszystkim - czy to nerwica?

Witam, Mam 17 lat, jestem młodym chłopakiem i mam problem - czuję strach przed nie wiadomo czym, boli mnie głowa, czuję lekkie duszności oraz bóle w okolicy lewego łokcia oraz lekkie bóle w pobliżu nadbrzusza, czasami też dochodzi do tego szybkie bicie serca oraz lekkie bóle głowy. Byłem na badaniach krwi, ale nie wykazało to nic. Czy jest powód bym się martwił o zdrowie? Czy to nerwica, czy jakaś inna choroba?

Witaj,

Idąc do lekarza  z wynikami badań powinieneś powiedzieć o wszystkich swoich dolegliwościach i zapytać, czy dodatkowo masz zrobić jakieś badania.
Z punktu widzenia psychologa Twoje objawy mogą być spowodowane lękiem. Nie opisałeś jednak sytuacji, w których ten lek odczuwasz. Jeżeli lekarze stwierdzą, że Twoje dolegliwości mają podłoże psychiczne, to idąc do psychologa możesz sobie przygotować opis sytuacji, które wzbudzają w Tobie lęk.
Na początek będziesz musiał nauczyć się wyróżniać takie sytuacje, ponieważ z tego co napisałeś, można wnioskować, iż masz tendencje do generalizacji.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk