Czwarte otwieranie górnej dwójki

Witam, jestem po czwartym otwarciu górnej dwójki nad którą zrobiła się przetoka. Stan ropny utrzymuje się już od miesiąca. W takim przypadku pozostaje tylko usunięcie tego zęba lub resekcja ? Dodam, że kanał nie został oczyszczony za pomocą mikroskopu. Pozdrawiam

Witam!
Wg mnie oprócz wkładek p/zapalnych (na przemian wkładka ze sterydem i wodorotlenkiem wapnia ) lekarz powinien przepisać antybiotyk,np.Klindamicin! Zbyt częste otwieranie zęba wg mnie nie jest zalecane! Takie leczenie może potrwać kilka tygodni,a jeśli rtg wykazuje zmiany w kości zębodołu nawet kilka miesiecy!!! Resekcję stosuje się gdy zmiany w kości mają średnicę wiekszą niż 1 cm ... Usunięcie zawsze jest ostatecznością!!!
Pozdrawiam.

Przy przewlekłym stanie zapalnym leczenie kanałowe jest wydłużone w czasie, stosowane są różne wkładki do kanału oraz antybiotykoterapia ogólna. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i stosować do zaleceń lekarza prowadzącego. Usunięcie zęba jest ostatecznością.