Czwarty dzień cyklu i pęknięta prezerwatywa - czy wysokie jest ryzyko ciąży?

Witam, po stosunku zorientowałem się, że pękła prezerwatywa. Jeżeli dobrze rozumiem był to 4 dzień cyklu, tzn. zdarzenie miało miejsce "dzień po okresie" Dziewczyna poprzedni okres miała około miesiąca temu a wcześniej co około 2 miesiące - tak przez dłuższy czas. Zdaję sobie sprawę, że każdy organizm jest inny. Jest to temat dla mnie obcy i szukam wyjaśnienia oraz porady co robić? Jeszcze nie jest za późno na tabletki "po" ale raczej dla zdrowia dobre to one chyba nie są i może obejdzie się bez nich?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Jeśli w ciągu ostatnich 2 lat żaden cykl nie był krótszy niż 26 dni, to prawdopodobieństwo ciąży wynosi 1 : 8500

(J.S.  Kippley, Sztuka naturalnego planowania rodziny).