Czy 0,25 w mocy soczewki może pogorszyć wzrok?

Rok temu mialem dobierane soczewki, lecz przestalem je nosic na jakis czas. Ostatnio(4tygodnie temu) zakupilem ponownie te same soczewki, ale dobralem wieksza moc gdyz wada mi sie poglebila. Mam na lewym oku -2 a na prawy -1.5. Zakupilem soczewki lewa -2 a prawa -1.75 i mam pytanie czy 0,25 to na tyle wielka roznica ze moze mi sie pogorszyc wzrok? A drugie pytanie, to na prawym oku gdy mam zalozone soczewki to czuje, ze mam ja na oku caly dzien i czasami wystepuje zamglony obraz. Co robic?

Witam. Za mocna soczewka nie zepsuje oka natomiast może mieć Pan problemy z akomodacją. Jeżeli chodzi o widzenia za mgłą to albo oko jest za suche albo doszło do jeszcze większych powikłań rogowkę uch. Zalecam kontrole u specjalisty co 6 mcy. Oraz krople np Hyabak na soczewki kontaktowe. Pozdrawiam serdecznie