Czy 1,5 roczne dziecko powinno samo chodzić?

Synek 17miesięcy nie chce sam chodzić. Sam wstaje i stoi przy meblach czy łóżku. Na czworaka wchodzi i schodzi ze schodów. Chce chodzić trzymany za rączki. Czy zacząć się martwić czy dać mu czas?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeśli pediatra, który opiekuje się Pani dzieckiem nie ma zastrzeżeń do rozwoju dziecka to najprawdopodobniej nie ma się czym przejmować. Każde dziecko dojrzewa w innym tempie a osiąganie kamieni milowych to nie wyścigi. Jeżeli jest Pani zaniepokojona, to najlepiej będzie jeśli zasięgnie Pani opinii swojego pediatry w trakcie najbliższej wizyty.