Czy 10-dniowy detoks organizmu jest zdrowy?

Czy 10-dniowy detoks organizmu polegający na jedzeniu tylko warzyw i owoców jest zdrowy?

Dzień dobry,

osobiście odradzałabym stosowania takiego "detoksu" z uwagi na jego bezcelowość i brak zbilansowania racji pokarmowej. Poza tym okres, jaki Pani podała jest też bardzo długi, a to może niekorzystnie wpłynąć na stan Pani zdrowia. Najkorzystniej stosować zbilansowaną dietę na co dzień, co nam gwarantuje dostarczenie niezbędnych składników pokarmowych (białka, tłuszczu, węglowodanów, błonnika pokarmowego) oraz witamin i minerałów w ciągu dnia.

Pozdrawiam,
mgr Karolina Janion - dietetyk kliniczny