Czy 12,4 - wynik leukocytów w 6-tym miesiącu ciąży jest normalny?

Witam, tydzień temu robiłam badania, ponieważ przez półtora tygodnia miałam 37,5-6 stopnia C, zaniepokoiło mnie to. Lekarz powiedział, że mam brać paracetamol, ale ile można? Półtora tygodnia temu mialam 10,9 leukocytów, tydzień później, czyli dziś, z morfologii wyszło mi, że mam już 12,4 leukocytów, podczas gdy norma jest określana do 10. Czy mam się czym denerwować, czy to może w jakikolwiek sposób zaszkodzić mojemu dzieciątku, o czym taki wynik i moja lekka temperatura, która występuje zarówno rano, jak i wieczorem mogą świadczyć? (może panikuję, ale gdy byłam w 6-tym tygodniu ciąży, stwierdzono, że mam bliźniaki i że jednego poroniłam, dlatego krwawiłam). Bardzo proszę o opinię. Z poważaniem. Joanna Martyńska.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani

Podwyższona liczba leukocytów oraz stan podgorączkowy mogą świadczyć o procesie zapalnym, np. niewielkiej infekcji bądź innym stanie zapalnym. Warto byłoby oznaczyć OB i CRP.

Nie ma powodów, by panikować, ale trzeba zachować czujność, zwłaszcza w świetle dotychczasowego przebiegu ciąży.

Rozumiem, że ciąża jest pod kontrolą ginekologa-położnika, który monitoruje na bieżąco stan Pani i dziecka oraz kieruje na stosowne do okresu ciąży badania.

Pozdrawiam serdecznie