Czy 15-latka powinna się odchudzać?

Czy 15-latka powinna się odchudzać? Ma 160 cm wzrostu i 56 kg wagi

Witam,

Wiek 15 lat to stanowczo niedobry czas na odchudzanie. Jest to czas dojrzewania, intensywnego wzrostu, a więc i zapotrzebowania na składniki odżywcze. Obliczone BMI
nie wskazuje na nadwagę, warto jednak ocenić parametry w oparciu o siatki centylowe.
Jeżeli już miałyby zachodzić jakieś zmiany w sposobie odżywania warto postawić na "wypracowanie" zdrowych nawyków żywieniowych i włączenie aktywności fizycznej.

Pozdrawiam

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska