Czy 15 pestek moreli gorzkiej jest groźne dla zdrowia?

Nieświadomie zjadłam razem z musli ok. 10-15 pestek moreli gorzkiej, która ponoć ma dość nieprzyjemne skutki uboczne. Czy taka ilość zjedzona jednorazowo może mi zaszkodzić?

Lek. Michał Lenard

Ryzyko zatrucia pojawia się przy spożyciu większej ilości pestek, ok. 50. Małe ilości substancji szkodliwych będą na bieżąco metabolizowane i usuwane z Pani organizmu. Co najwyżej może wystąpić u Pani podwyższone ciśnienie i tętno, lub objawy ze strony układu pokarmowego. Nie ma powodu do obaw, ale w przypadku przedłużania się objawów sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam!