Czy 18-latek ma szansę jeszcze urosnąć?

Witam! mam 18 lat i 165 cm wzrostu. Chciałbym się bardzo dowiedzieć ile mogę jeszcze urosnąć, ewentualnie, co robić, aby urosnąć te 5 -10cm? Mama ma 152cm, a tata 164cm. Może jakieś ćwiczenia albo odpowiednia dieta? Czy może suplementy diety, które są godne uwagi i mogli by mi Państwo jakieś polecić? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Dzień dobry,

Istnieją minimalne szanse że urośniesz 1 cm.
Najintensywniej dziecko rośnie w wieku 12 - 15 rok życia,

Obecnie możesz wykonywać ćwiczenia na kręgosłup i wykonywać ćwiczenia rozciągające, aby wzmocnić mięśnie i przeciwdziałać garbieniu.

Zdrowa i właściwie zbilansowana dieta jest jak najbardziej wskazana. Zapobiega otyłości i nadwadze.