Czy 2x wyższe IgM od IgG może świadczyć o boreliozie?

Mam typowe objawy dla Boreliozy, wyniki niżej: Borelioza ICD-9: S21 przeciwciała w kl. IgG <5,0 AU/ML wynik ujemny <10 AU/mn wynik wątpliwy 10-15 AU/ml wynik dodatni >15 AU/ml Borelioza ICD-9: S25 przeciwciała w kl. IgM 10,30 AU/ML wynik ujemny <18 AU/mn wynik wątpliwy 18-22 AU/ml wynik dodatni >22 AU/ml Czy 2x wyższe IgM od IgG może świadczyć o Boreliozie? Miałem ostatniego kleszcza rok temu. a łacznie 4 czy 5 razy.

Piotr Pilarski

Jakie objawy Pan ma? Typowy objaw to rumień wędrujący. Pozostałe mogą towarzyszyć wielu chorobą. Wyniki przeczą boreliozie. Sugeruję wizytę u reumatologa.

Pozdrawiam.