Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy 3 miesiące po zakończonej kuracji Aknenormin można przestać nawilżać twarz preparatem Avene Cleanacne Hydra?

Czy 3 miesiące po zakończonej kuracji Aknenromin można przestać nawilżać twarz preparatem Avene Cleanacne Hydra? Skóra bardzo się przetłuszcza, robi się dużo zaskórników i małych wyprysków, a stosowanie w/w kremu powoduje, że jeszcze bardziej się świecę i mam wrażenie jakbym miał jeszcze większą warstwę tłuszczu na twarzy. Ponadto od teraz zaczynam stosowanie rano Skinoren, wieczorem Differin (żel).
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Oczywiście może Pani odstawić krem nawilżający Avene i dobrać inny, który bardziej pasuje do Pani skóry (proszę szukać kremów profesjonalnych np. firmy Galderma). Proszę również pamiętać, że przy tej nowej kuracji musi Pani używać kremów z filtrem i najlepiej unikać ekspozycji na słońce.

0

Można zmienić krem nawilżający na inny o lekkiej konsystencji, nie zatykający porów skóry. Polecam Krem Obagi hydrate.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Po kuracji efekt na pewno jest bardzo dobry, ale skłonność do nadprodukcji łoju zostaje. Dlatego trzeba pamiętać o prawidłowej pielęgnacji: oczyszczanie + nawilżanie. Z nawilżających kremów jest cała gama dermokosmetyków, z których można wybrać inny krem, który skutecznie nawilży skóre przy obecnej kuracji,

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety