Czy 3h spóźnienie w stosowaniu leku Dalacin C może spowodować gorsze działanie antybiotyku?

Dzień dobry, Od trzech dni tj. od soboty biorę Dalacin C na angine w dawce 2*300mg co osiem godzin. Spóźniłam się w przyjęciu tabletki i zamiast w nocy o 1.30 wzielam o 4.30. Czy może to spowodować, ze antybiotyk przestanie działać, bo bakterie uodpornia się na niego? Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam Marcelina

Lek. Tomasz Budlewski

nie. proszę spokojnie dalej przyjmować co 8 godzin zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.