Czy 4 średnie łyżeczki parzonej kawy dziennie mają negatywny wpływ na zdrowie?

Witam, czy mógłby mi ktoś pomóc w obliczeniu czy 4 średnie łyżeczki parzonej kawy dziennie mają negatywny wpływ na moje zdrowie? Jak ta dawka wpływa na utratę kg? Mam 20 lat, 160 cm wzrostu, ważę 50 kg, studentka, prowadzę mało aktywny tryb życia, zdrowo się odżywiam, nie choruję na żadne przewlekłe choroby.

Mgr Martyna GorczyĹska

Jeżeli jest Pani zdrowa i stosuje urozmaiconą dietę to taka ilość kawy nie powinna mieć negatywnego wpływu na zdrowie. Jednakże od kawy Pani nie schudnie! Masa ciała jest prawidłowa więc jeżeli pragnie Pani poprawić wygląd proponuje zwiększyć aktywność fizyczną.

Witam Panią,

Jeżeli nie ma Pani żadnych problemów zdrowotnych to 4 łyżeczki kawy nie zaszkodzą. Jednak od kawy Pani nie schudnie. Kawa i owszem pobudza organizm ale nie wykazuje działania odchudzającego. Tu niezbędna jest zbilansowana dieta i aktywność fizyczna.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk