Czy 45-minutowe opóźnienie w przyjęciu tabletki wpłynie na skuteczność?

Dzien dobry, biorę tabletki antykoncepcyjne Nivinette, pierwsze opakowanie. Przy 18 tabletce spóźniłam się o 45minut i po takim czasie ją zażyłam. Czy może to mieć wpływ na skuteczność. Czy środek thermline forte na odchudzanie i palenie papierosów obniżają skuteczność tabletek? W szpitalu przepisano mi również lek bellergot na bóle głowy. Czy mogę go spokojnie brać przy tabletkach antykoncepcyjnych?

Opóźnienie 45 minut nie zmienia działania tabletek. Palenie nie osłabia ich działania, natomiast zwiększa ryzyko zakrzepicy. Preparaty odchudzające które mają działanie przeczyszczające mogą osłabiać dzisłanie antykoncepcji.