Czy 5-dniowe opóźnienie okresu może być spowodowane stresem?

Witam, pisze z prośba o wyjaśnienie pewnej sytuacji. Otóż jakis miesiac temu uprawiałam seks z moim facetem, bez zabezpieczenia. Dodam, ze nie biorę tabletek. Moj facet nie spuścił sie we mnie, a seks nie trwał długo, ponieważ byłam przestraszona. Obecnie okres spóźnia mi sie 5 dzien, cały czas o tym mysle i sie stresuje. Czy spozniajacy okres moze byc spowodowany wlasnie stresem? Nie potrafię przestać o tym myslec i sie denerwować.

Dzień dobry!

Tak, przesunięcie terminu okresu może wynikać m.in. ze stresu. Nie mniej jednak, współżyła Pani bez antykoncepcji, pierwszą prawdopodobną przyczyną jest więc ciąża. Proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!