Czy 5 tygodni po cesarskim cięciu i przy karmieniu piersią może zacząć się okres?

Jetem 5 tygodni po cieciu cesarskim. Krwawienie po porodzie trwało 3 tygodnie. Od paru dni odczuwałam spory ból w dole brzucha. Najbardziej doskwierał podczas siadania.
Dzisiejszej nocy 14.12.2010 zaczęło się obfite krwawienie z dużą ilością skrzepów. Nigdy nie miałam tego typu krwawienia po porodzie. Był to mój 3 poród. 2 wcześniejsze odbyły się silami natury. Pierwszy poród 13 lat temu, kolejny 11 lat. Rana po cieciu mnie nie boli.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Teoretycznie, pierwsza miesiączka powinna pojawić się najwcześniej w sześć-osiem tygodni po porodzie, w przypadku nie karmienia piersią. Wydaje się więc, że doświadcza Pani późnego krwawienia połogowego czy nawet krwotoku, w zależności od intensywności krwawienia.
Jeżeli zużywa Pani więcej niż jedną podpaskę na godzinę, należy bezwzględnie zgłosić się na ginekologiczną izbę przyjęć. Jeśli doświadczy Pani dodatkowo objawów takich jak przyspieszenie akcji serca, uczucie kołatania serca, spłycenie oddechu, duszności czy zasłabnięcie, należy niezwłocznie zadzwonić na pogotowie.

Pozdrawiam serdecznie!