Czy 50 kg wagi przy 170 cm wzrostu to nadwaga?

Witam.! Mam 14 lat. Mój wzrost to 170 cm a waga 50-51 kg . Nie lubię swojego ciała . Uważam, że jestem za gruba. Czy mam nadwagę ? a jeśli nie to jak sobie poradzić z problemami psychicznymi.. Potrafie się głodzić całymi dniami bo sądze że jestem gruba. Pomocy!

Witam, Twoja masa ciała jest prawidłowa – nie musisz się odchudzać. Twoje zachowanie może świadczyć o zaburzeniu odżywiania, które należy przed wszystkim skonsultować z psychologiem, a następnie dietetykiem. Póki jednak nie zrozumiesz swojego postępowania – jego podłoża, powodów i skutków pomoc dietetyczna może być nieskuteczna. Pozdrawiam.