Czy 64 kg jest prawidłowa wagą przy wzroscie 168 cm?

Mam 16 lat, 168 cm wzrostu, a moja waga waha się między 64 a 65 kg . Czy jest to dobra waga? Mam wrażenie, że jestem dość ciężka.
16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 23 i znajduje się pomiędzy 75 a 90 centylem na siatkach centylowych. Oznacza to masę ciała w normie z tendencją do nadwagi. Twoja masa ciała nie powinna przekroczyć około 68 kilogramów. Nie odchudzaj się na własną rękę. Spróbuj zwiększyć aktywnośc fizyczną i odżywiaj się zgodnie z piramidą żywienia (http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...), a za jakiś czas Twoja sylwetka z pewnością wyszczupleje.

Pozdrawiam