Czy 7-letniemu dziecku można podać czopek Posterisan?

Dzień dobry Czy prawie 7 letniemu dziecku można dać czopek posterisan? Dziecko ma krwawienie z odbytu po większym zaparciupodejrzewam że mogła mu się zrobić szczelina odbytu trwa to już jakiś tydzień chciałabym mu na razie oszczędzić nieprzyjemnego i stresującego badania i spróbować np czopków i maści posterisan a jeżeli to nie pomoże to isc do specjalisty.Nie wiem tylko czy te czopki można zastosowac u dziecka ???

Lek. Katarzyna Szymczak

Można podać, ale mimo wszystko sugerowalabym wizytę u lekarza, który oceni zmianę i zleci odpowiednie postępowanie, należy także unikać zaparć.
Pozdrawiam