Czy 7 testów ciążowych może się mylić?

witam. wykonałam kilka testów ciążowych a dokładnie 7 czy mogą sie mylić? wszystkie wychodzą pozytywnie. czy torbiel na jajniku może mieć wpływ na te testy czy rzeczywiście jestem w ciąży? obydwie kreski na testach są ciemne"jednakowego koloru"

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli 7 testów ciążowych jest dodatnich to wskazuje to na podwyższony poziom hormonu beta-hCG. Może być to jednak wynik zarówno ciąży jak i hormonalnie czynnej torbieli jajnika. W celu wyjaśnienia przyczyny sugeruję konsultację ginekologiczną.