Czy 9-latka może być przewrażliwiona?

Od jakiegoś czasu opiekuje się 9 latka która nie uczęszcza do szkoły ma nauczanie domowe. Ponieważ jej rodzice twierdzą i ona że dziewczynka była wyśmiewane przez uczniów i wychowawczynie klasy. Od kiedy ja poznałam nie rozumiałem dla czego mogli się z niej śmiać jest dobra uczennica i jest zadbana,ładna. Ale od jakiegoś po kilku dniach zaczynam się nie pokojc , ponieważ dziewczynka jest strasznie zmienia. Np. Pytam rano czy idziemy do kina mówi że tak super, gdy po południu się już ubralismy oznajmiła mi że ona nie chce iść do kina. Kilka dni temu było podobnie z basenem. Wieczorem powiedziała że nie chce iść a na drugi dzień pyta kiedy idziemy na basen. Gdy pytam się jej co chciała by porobić mowie ze nie wie bo mama za nią zawsze coś wymyśliła. Wiec zaczęłam mówić że może sama coś wymyśleć nie chciała. Zaczęłam jej proponować np rysowanie lepienie z mamy solnej rysowanie kredkami pobranie w piłkę pójście na plac zabaw itp... na wszystko usłyszałam że nic się jej nie podoba. Gdy w coś czasem gramy to jest tylko max do 10 min i koniec. Powiedziałam ostatnio że nie może się wysoko się bujać bo może spać i coś się stanie a ona powiedziała rodzica ze zrobilam się jej bujać Co może być jej ? Czy może jest przewrazliwiona ?

Dzień dobry!

Nie jest możliwe rozważanie żadnej diagnozy na podstawie tych informacji - nie są to specyficzne objawy. Koniecznych jest więcej danych, przede wszystkim o całym systemie rodzinnym, rodzicach dziewczynki itp. Decyzja o nauczaniu domowym jest dość poważną i argumenty podane przez rodziców w żaden sposób nie wyjaśniają przyczyn. W jakiej roli ma Pani kontakt z dzieckiem?
Pozdrawiam!

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Z Pani relacji wynika, że z jakiegoś powodu (na podstawie diagnozy symptomatycznej) Dziewczynka ma nauczanie indywidualne.

Domniemam, że Pani Podopieczna jest pod opieką psychologiczną, która jest niezbędna.

Zachęcam Panią, by dzieliła się Pani swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi zachowania Dziewczynki, z Rodzicami, a Rodzice ze Specjalistą, co przy współpracy, może być przydatne w optymalnej pomocy specjalistycznej.

Serdeczności i radości dla Pani i Pani Podopiecznej!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel 502 749 605