Czy aby zostać dietetykiem, trzeba skończyć medycynę?

Nie mówię tu o pani, która siedzi w szpitalu dla zasady, ale o kimś, kto mógłby otworzyć własny gabinet.

KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Aby zostać dietetykiem, trzeba wybrać odpowiedni kierunek kształcenia po maturze. Można ukończyć Wydział Dietetyki na uczelniach medycznych, głównie na Wydziałach Nauki o Zdrowiu (Warszawski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Katowicach i wiele innych) bądź na uczelniach przyrodniczych - np. SGGW.

Przedmioty realizowane w czasie studiów obejmują fizjologię człowieka, biologię, chemię, fizykę oraz przedmioty ukierunkowane pod względem przyszłego zawodu - dietetykę, dietoprofilaktykę, dietoterapię. W czasie studiów realizowane są także zajęcia praktyczne z poradnictwa żywieniowego.
Dobre przygotowanie do podjęcia studiów dietetycznych dają także technika lub szkoły policealne.