Czy Acard 75mg w ciąży może zaszkodzić?

Witam czy aCard 75mg w ciazy może zaszkodzić lub doprowadzić do jakiegoś krwawienia?jestem po poronieniu i niepokoje się by kolejny raz przez acard nie doświadczyć czegoś takiego .czy jest on bezpieczny w ciazy?czy są jakieś badania potwierdzające ze jest on niezbedny czy mogę go brac bez obaw o dzidzie?

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli nie ma do tego konkretnych wskazań, Acard nie powinien byc stosowany w czasie ciazy. U niektórych kobiet jest jednak taka konieczność, m.in. w przypadku poronień nawykowych, ryzyka zakrzepicy - wtedy lek jest stosowany gdyż korzyści są wyższe niż przewidywalne działania niepożądane. W razie wątpliwości sugeruję porozmawiać z ginekologiem prowadzącym ciążę.
Pozdrawiam