Czy Acnatac może powodować opóźnienie miesiączek?

Witam. Od trzech miesięcy stosuje przepisany przez dermatologa żel na trądzik Acnatac. Odkąd go stosuje zauważylam, że miesiączki spózniaja mi się. Zawsze byly bardzo regularne co do dnia. W pierwszym miesiącu stosowania żelu okres spoznil mi sie 6 dni. W kolejnym miesiącu 12. W tym miesiącu narazie spóznia sie dwa dni i nic nie wskazuje na to zeby mial się zaczać. Czy lek na tradzik stosowany na skore moze miec wplyw na cykl miesiaczkowy?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze . Konieczna wizyta u gineklllga a wcześniej proponuje oznaczyć beta hcg