Czy ADHD można zupełnie wyleczyć?

Kilka lat temu zdiagnozowano u mojej młodszej siostry ADHD. Życie naszej rodziny wywróciło się do góry nogami. Wszyscy byliśmy i jesteśmy zaangażowani w to, żeby jej ułatwić funkcjonowanie. Przez ten czas nasze wspólne wysiłki przyniosły spore efekty. Kasia skończyła gimnazjum i poszła do szkoły średniej. Ciągle jednak widoczne są u niej objawy nadpobudliwości, chociaż już w mniejszym nasileniu. Czy w ogóle możliwe jest całkowite wyleczenie?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Bardzo się cieszę, że odnosicie Państwo takie sukcesy. Sytuacja, kiedy cała rodzina włącza się w proces terapii, jest optymalna dla rozwoju dziecka. Objawy ADHD utrzymują się latami, chociaż ich nasilenie zmniejsza się zwykle z wiekiem. Leczenie w przypadku ADHD ma na celu raczej niedopuszczenie do pojawienia się powikłań niż eliminację objawów. W tym kontekście trudno mówić o „wyleczalności" ADHD. Jednakże większość dzieci wyrasta z nadpobudliwości.