Czy aerozol do nosa może osłabić działanie krążka Nuvaring?

Witam, stosuje od 4 miesiecy krążek Nuvaring ale od dluższego czasu stosuję także aerozol do nosa na zatkany noc( sudafed, acatar, xylorin) jestem umowiona juz do laryngologa, pytanie moje brzmi czy taki aerozol moze osłabić w jakiś stopniu działanie krążka? W ulotce nie jest napisane nic o lekach takich przeciw przeziebieniu wiec wydaje mi sie ze nie ale wole sie upewnic u specjalisty. Z góry dziekuje za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie raczej nie będą miały wpływu na działanie tabletek antykoncepcyjnych.