Czy Aescin obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Czy aescin obniża skuteczność tabletek antykoncepcyjnych? I czy mogę przyjmować jednocześnie aescin (zapisany w szpitalu na stłuczenie głowy) i antybiotyk dalacin c (zapisany przez dentystę)? Dodam iż wiem, że dalacin c obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych.

Witam serdecznie. Można zastosować oba wspomniane leki na raz. Ich działanie nie dubluje się. Aescin nie wpływa także na skuteczność preparatu antykoncepcyjnego. Nie mniej jedna i tak należy stosować dodatkowe zabezpieczenie teraz i przez 7 dni po zakończeniu antybiotyku.