Czy afazję może stwierdzić psychiatra?

Witam. Czy afazję u dziecka 5 letniego może stwierdzić lekarz Psychiatra dziecięcy, czy musi to być wyłacznie neurolog? Syn ma podejrzenie afazji. Był badany neurologicznie ( badane tylko odruchy) gdzie lekarz stwierdził, że jest to specyficzne zaburzenie mowy i języka typu F80. Foniatra stwierdził, że narządy mowy u syna sa prawidłowe, słuch również i jest to afazja. Synek ma tylko 2 x w miesiącu zajęcia logopedyczne. Czy afazję może stwierdzić lekarz przychiatra?

Lekarz psychiatra ma kompetencje żeby po objawach stwierdzić afazję. Jednak lepszym rozwiązaniem będzie konsultacja logopedyczna i psychologiczna. Jeżeli to faktycznie afazja, należy podjąć terapię. Pani również może włączyć się do terapii kontynuując zalecenia logopedy i psychologa w domu.
Pozdrawiam