Czy afty mogą powstawać w wyniku stresu?

Czy afty moga powstwac w wyniku stresu? Ostatnia afte mialam w czerwcu, dzisiaj zrobila mi sie kolejna. Ostatni tydzien bylam w slinym stresie ( samobojstwo w najblizszej rodzinie i zwiazane z tym formalnosci). Czy moglo to byc powodem jej powstania? Nie chorowalam ostatnio. Ponadto choruje na Hashimoto.

Owszem stres może przyczyniać się do powstawania m.in. aft, jednak nie jest ich główną przyczyną. Dobrze by było udać się do lekarza dentysty - periodontologa w celu dokładnej diagnostyki.

Każde obniżenie odporności (także to w wyniku stresu) może powodować nasilenie czy atak niektórych chorób. Może warto pozwolić sobie pomóc i skorzystać ze wsparcia oraz pomocy psychologicznej?