Agomelatyna a nerwica z bezsennością

Witam, mam pytanie do psychiatry. Chciałabym zapytać czy Agomelatyna działa na nerwicę połączoną z bezsennością czy w celu leczenia tych problemów stosuje się raczej leki ssri, bo poprawiają one serotoninę odpowiedzialną za sen? Wiem, że Agomelatyna to silny lek antydepresyjny, ale zastanawiam się czy nie mógłby pomóc mi w moich problemach. Od dłuższego czasu cierpię na nerwicę, ciągły pęd, stres w pracy, problemy dnia codziennego - wszystko się nawarstwiło i spowodowało, że momentami jest bardzo źle. Jakiś czas temu doszła do tego bezsenność, czasami potrafię przeleżeć praktycznie całą noc i nie zasypiam tylko myślę o wszystkich problemach. Natomiast nie ma szans, żebym zasnęła wcześniej niż po 2-3 godzinach leżenia. Jak sobie z tym poradzić? Czy jest szansa, że Agomelatyna pomoże na moje problemy czy jednak nie ma takiej możliwości? Boję się, bo nie wiem co mam robić... Z góry dziekuję za każdą odpowiedź w mojej sprawie i pozdrawiam.

Witam,

nerwicę najskuteczniej leczy się psychoterapią (CBT), poznawczo - behawioralną, o farmakoterapię dobrze byłoby dopytywać lekarza psychiatrę ustalającego leczenia.
Przepraszam, nie jestem psychiatrą, jednak postanowiłam odpowiedzieć na to pytanie.

Pozdrawiam serdecznie

Agomelatyna jest lekiem poprawiającym sen, głównie w przypadkach takich jak praca zmianowa czy jet lag gdyż wpływa na poziom endogenne melatoniny. Nie jest lekiem, który znosi objawy zaburzeń nerwicowych. Tego rodzaju objawy niwelowane są przez leki przeciwdepresyjne lub np neuroleptyki o działaniu uspokajającym.