Czy Akineton może powodować pożnę dyskinezy u osoby ze Schizofrenią?

Witam Jestem chory na schizofrenie paranoidalną. Biore takie leki jak sulpiryd 800 mg, pregabalin 150 mg, lorafen 1 mg no i ten nieszczęsny akineton 3 x 2 mg. Ten akineton robi mi wode z mózgu, nie chce go brać, ale z drugiej strony mam po sulpirydzie takie "darcie" i bóle w nogach. Na ten skutek uboczny akineton pomaga. Ale czy istnieje jakaś inna możliwość, może jakiś inny lek na te nogi(oprócz pridinolu) który by mi pomógł? I czy akineton może powodować póżne dyskinezy?

Warto o tym wszystkim porozmawiać ze swoim lekarzem. Nie tylko będzie potrafił właściwie zmienić farmakoterapię (jeśli obecna w Pana ocenie ma dużo skutków ubocznych), ale także powinien wiedzieć o potencjalnych zmianach, by jak najlepiej kierować leczenie. Zachęcam, by jak najszybciej się skonsultować.