Czy aktwyność fizyczna może mieć wpływ na poczęcie dziecka?

Dzień dobry. Staramy się z Mężem o nasze pierwsze dziecko (na razie bardzo krótko, bo tylko dwa cykle). Od kilku lat regularnie ćwiczę na siłowni (ale nie dźwigam nie wiadomo jakich ciężarów). Czy wszystkie ćwiczenia mogę wykonywać starając się o maleństwo? Nie od razu rozpoznamy ciążę, a nie chciałabym przerwać aktywności fizycznej do czasu potencjalnej ciąży... w której zresztą też chciałabym ćwiczyć. Proszę o poradę. Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje ograniczyć ćwiczenia te w których dźwiga Pani ciężar, wszystko zależy od wykonywanych ćwiczeń raczej proponowałbym ćwiczenia ogólnorozwojowe i te w których wykorzystywana jest masa ciała osoby ćwiczącej