Czy alergia może minąć samoistnie?

Od dziecka co wiosnę mam katar, zapalenie spojówek i napady duszności. Większość owoców i warzyw powoduje u mnie spuchnięty język, drapanie w podniebieniu i czerwone plamy na twarzy. Po wizycie u alergologa okazało się że mam bardzo silną alergię krzyżową. Jednakże w tym roku nie mam żadnych objawów, czuję się dobrze i mogę jeść to czego wcześniej nie mogłam. Nie brałam leków, nie odczulałam się. Czy jest możliwe żeby alergia minęła samoistnie?

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam
To mało prawdopodobne, aby stało się to OT TAK, ale możliwe. Może zaczęła Pani stosować zdrową dietę? Albo brać probiotyki? Może zmieniła Pani tryb życia na mniej stresujący? Wtedy uszczelniłyby się jelita i alergia może samoistnie zanikać. Proszę jednak w przyszłym sezonie zmiejszyć alergizujące produkty i włączyć probiotykoterapię.
Postaram się jak najszybciej nagrać film na YT na ten temat, więc proszę szukać pod hasłem: Kamila Ziemann dietetyk
Pozdrawiam
Kamila Ziemann
www.efektcentrum.pl
www.fb.com/Efekt.Centrum

Zdarza się, że objawy alergii ustępują samoistnie. Na podstawie braku objawów w tym sezonie nie można sądzić, że problem ustąpił. Zalecam nadal obserwację i unikanie alergizujących pokarmów,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel