Czy alergia na słońce może powodować migrenę?

Czy alergia na słońce może powodować migrenę? Gdy przebywał zbyt długo na słońcu i promienie padają na moja głowę czuje mrowienie i jakby ktoś położył mi na niej cegłę. Nastepnego dnia mialam migrene. Czy na taka alergie pomogą tabletki takie jak Claritine? Czy te objawy mogą mieć cos wspólnego z rozjasbianiem włosów płukania z rumianku?

Witam!
Ekspozycja na promienie UV może wpływać na pojawienie się napadu migrenowego, lub zwykłego bólu głowy. Odnośnie Claritine na jednych działa lepiej na innych gorzej. Nie wiązałbym tego też z płukaniem głowy w rumianku.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.