Czy alergię bada się przez oznaczenie IgE czy IgG w krwi?

Witam, Czy alergie bada sie przez oznaczenie IgE czy IgG w krwi?? Czytałam o alergii maskowanej którą bada się przez oznaczenie IgG gdyż objawy po spożyciu produktu mogą pojawic sie dopiero po kilku dniach a nie od razu. Czy takie wyniki w takim razie świadczą o alergi na proteiny mleka krowiego?? IgE - 13 , IgG Beta-lactoglobuline f77 - 32 mg/L (NORMA <15) , IgG kazeina f78 - 29 mg/L ( NORMA <5)

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Alergia na mleko krowie może przebiegać zarówno ze zwiększonym (częściej), jak i z prawidłowym (rzadziej) stężeniem we krwi przeciwciał IgE przeciwko białkom mleka krowiego. Im większe stężenie tych przeciwciał, tym większe prawdopodobieństwo alergii na mleko krowie.