Czy alkohol może mieć wpływ na działanie wenlafaksyny?

Zdiagnozowano u mnie depresję i borderline. Od prawie 2 lat przyjmuję wenlafaksynę stopniowo zwiększając dawkę. Obecnie jestem przy 150mg. Zdarzało mi się pić spore oraz mniejsze ilości alkoholu, nieczęsto, ale jednak. Dopiero teraz doszło do mnie jaka byłam niepoważna i boję się, że lek przestał działać. Czy przy następnej wizycie u mojego psychiatry mam zaproponować zmianę substancji w celu rozpoczęcia farmakoterapii od nowa? Pozdrawiam.

Mgr Kamila Jakubowska

Witam

Uważam, że powinna Pani przy następnej wizycie u lekarza psychiatry powiedzieć, że podczas leczenia spożywała Pani alkohol. Lekarz zadecyduje o dalszym leczeniu farmakologicznym. Odradzam spożywania alkoholu przy jednoczesnym przyjmowaniu leków, gdyż wpływa to na zmniejszenie skuteczności leczenia.

Pozdrawiam
Kamila Jakubowska

Dzień Dobry Pani,

Proszę skonsultować pytanie z lekarzem prowadzącym Panią, który zna Panią i Pani historię.

Z przesłaniem pomyślności i radości,
Irena Mielnik-Madej