Czy alkohol może spowodować obniżenie działania leków na schizofrenię?

Witam pisze z pewnym problemem. Otoz od 3 lat lecze schizofrenie paranoidalna oraz lęk, od niedawnego czasu biore rano :pregabaline 150mg, efevelon 75mg oraz wieczorem pregabaline 150mg lamotrygine 100mg. Wczoraj pierwszy raz od dluzszego czasu napilem sie piwa. Dzis czuje nieznany mi lęk, taki lekki niepokoj. Czy przez taka dawke alkoholu leki mogly przestac dzialac? Czy raczej to moje wrazenie. Prosze o pilna odpowiedz

Witam Pana
Alkohol nie tylko obniża działanie leków, ale także powoduje
nasilenie objawów choroby i często prowadzi do pogorszenia się
stanu zdrowia. Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Jeżeli natomiast będzie Pan pomijał dawki leków, to uniemożliwi
Pan sobie remisję choroby.
Zatem zachęcam Pana do wstrzemięźliwości.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl