Czy alkohol obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Czy alkohol obniza dzialanie tabletek antykoncepcyjnych? ( chodz mi o Syndi 25) bo w ulotce nie jest napisane nic o alkoholu, tylko o lekach, ktore mogą zmniejszyć skuteczność

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ogólnie alkohol nie wpływa na skuteczność antykoncepcyjną tabletek. Warto jednak wspomnieć o jego możliwym powikłaniu po spożyciu tj: wymioty, niestrawność, które może spowodować zaburzenie działania w/w.