Czy alkohol wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam! Nurtuje mnie pewna sprawa - czy alkohol obniża działanie tabletek antykoncepcyjnych? Czy po wypiciu np. 3 lub 4 lampek wina mogę kochać się normalnie, bez dodatkowego zabezpieczenia?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Alkohol nie obniża skuteczności antykoncepcji hormonalnej. Po wypiciu alkoholu może Pani współżyć bez dodatkowego zabezpieczenia.