Czy alkohol wypity mógł zaszkodzić płodowi?

Witam. 15.06 zrobiłam test, który wyszedł pozytywnie. Dzień potem zrobiłam dwa kolejne gdzie też wyszły 2 kreski. Od dnia zapłodnienia 2 razy zazylam w dużej ilości alkohol, gdy jeszcze nie wiedziałam o ciazy. Mógł zaszkodzić plodowi? Stosunek który prawdopodobnie zakończył się ciąża był 26 maja. Czy aby na pewno jestem w ciazy skoro nie mam objawów?Oprócz tego że nie mam miesiączki. Ostatnia byla 10 maja. Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej prawdopodobieństwo wad jest niskie ale nie zerowe. Niestety nie można teraz przewidzieć