Czy anemia ma związek ze spóźniającą się miesiączką?

Witam. Mam 22lata i od dwóch miesięcy spóźnia mi się miesiączka. Moje miesiączki są nieregularne, pojawiają się co 4-5 tygodni. Robiłam test ciążowy już 3 razy i wyszedł negatywnie - nie jestem w ciąży. Dodam do tego, że zawsze się zabezpieczamy z moim chłopakiem. Śpię ponad 10 godzin dziennie, oprócz tego czuję się rozdrażniona, rozleniwiona, nic mi się nie chce, jestem ciągle śpiąca, brak apetytu. Nic mnie nie boli. Zastanawiam się, czy mogę mieć anemię i czy ona jest powodem spóźniającej się miesiączki? Czy to po prostu stres? Proszę o pomoc. Z góry dziękuje. Polin

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niedokrwistość może prowadzić do zaburzeń cyklu miesiączkowego pod postacią wydłużenia cyklu (czyli spóźniania się okresu). Istnieją jednak choroby, które częściej prowadzą do takiego stanu, czyli na przykład hyperprolaktynemia czy zespół policystycznych jajników. Powinna skontaktować się Pani ze specjalistą ginekologiem i wykonać dodatkowe badania (m.in. hormonalne czy USG przezpochwowe).

Polecamy także artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/anemia-a-miesiaczka