Czy anemia w 17. tygodniu ciąży jest niebezpieczna dla dziecka?

Witam, mam 20 lat, jestem w 17. tygodniu ciąży i stwierdzono u mnie anemię. Od jakiegoś czasu bardzo słabo się czuję, nie mogą nawet sama na zakupy iść, bo boję się, że po drodze zemdleję. Z badań wynika, że HGB 10,8 g/dl, HCT33,2 MCH 26,6 MONO 9,82% EOS ,582 %. Reszta jest w normie. Zażywam codziennie żelazo w tabletkach przepisane przez lekarza. Moje pytanie jest takie - czy w przypadku mojej anemii istnieje duże niebezpieczeństwo dla mojego dziecka? Bardzo się martwię. Proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]

Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.

Witam serdecznie.

Występowanie anemii u kobiet ciężarnych jest poniekąd procesem fizjologicznym. W ciąży dochodzi bowiem do zwiększania objętości krwi krążącej poprzez jej rozcieńczenie - dużo szybciej przybywa osocza niż elementów morfotycznych krwi.

Istnieją jednak niedokrwistości zagrażające prawidłowemu rozwojowi płodu w okresie ciąży. Zaliczamy do nich niedokrwistości pokrwotoczne i niedoborowe. Jednak  podane prametry morfologii nie wskazują u Pani na niebezpieczną postać anemii.
Proszę kontynuować przyjmowanie preparatu żelaza (wg zaleceń lekarza) oraz zastosować dietę, zawierającą pokarmy bogate w ten pierwiastek (mięso wołowe, wątroba drobiowa, ryby ). Wchłanianie żelaza poprawia witamina c, dlatego wskazane jest spożywanie w trakcie posiłków np. soków z cytrusów.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty