Czy anemia wpływa na zaburzenia pamięci?

Witam! Mam problemy z pamięcią i koncentracją. Czytam książki, oglądam filmy i za jakiś czas nie pamiętam żadnych szczegółów. To samo z nauką. Mam kłopoty z mówieniem, wolno myślę. Coraz częściej zapominam podstawowych słów w czasie rozmowy. Czuję się senna, mam wiecznie bladą twarz, suchą skórę. Badałam tarczycę - wszystko ok. Mam niedociśnienie i od dawna walczę z lekką anemią (Hb ok 10,5) (mam obfity okres). Czy to możliwe, że moje dolegliwości są spowodowane tylko tym lekkim niedoborem?

Witam Panią,

wśród wielu różnych objawów anemii znajdują się doświadczane przez Panią problemy: uczucie zmęczenia i znużenia nie ustępujące po odpoczynku; problemy z pamięcią i koncentracją (wynikające między innymi z trudności skupienia się na tym, co Pani czyta, ogląda); senność.

Powinna Pani skontaktować się z lekarzem, który zinterpretuje wyniki Pani badania krwi, zaleci odpowiednią dietę, w razie konieczności także suplementację, a także wykluczy inne możliwe powody Pani samopoczucia.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel