Czy antybiotyk Cipronex jest lekiem bezpiecznym?

czy antybiotyk cipronex jest lekiem bezpiecznym. W ulotce pisze bardzo dużo głownie przeciw. Mam jeszcze jedno pytanie, co oznacza wynik PLT 415 (norma podana na wyniku 150-350), czy trzeba się z tym gdzieś udać?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Każdy leka może powodować szereg działań niepożądanych aczkolwiek zwykle jego stosowanie przynosi korzyści. Wynik badania płytek jest nieznacznie podwyższony. Wskazane jest wykonanie badania kontrolnego w późniejszym terminie.