Czy antybiotyk Duracef osłabia tabletki antykoncepcyjne Midiana

Czy duża ilość wydzieliny po okresie "domniemanej" owulacji przy braniu tabletek antykoncepcyjnych jest złym znakiem? Kochałam się ze swoim partnerem w ostatni piątek, biorę tabletki Midiana i jednocześnie stosowałam antybiotyk Duracef. Czy biała wydzielina świadczy o tym, że mogę być zagrożona ciążą? (Stosunek nastąpił 9 dnia brania tabletek).

Lek. Tomasz Budlewski

Tak mogło nastąpić osłabienie działania tabletek. Po za tym niestety nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji. Proponuje udać się do ginekologa