Czy antybiotyk może znacznie opóźnić owulację?

Witam! Czy antybiotyk może znacznie opóźnić owulację? 27 stycznia miałam ostatnią miesiączkę. Od 9 lutego przez tydzień brałam antybiotyk. Choroba na chwilę mi przeszła ale po kilku dniach powróciła i od 28 lutego wieczorem na zapalenie oskrzeli dostałam kolejny antybiotyk, który już kończę brać. 28 lutego kochałam się z mężem bez żadnego zabezpieczenia ponieważ oczekiwałam już miesiączki. Zrobiłam po 2 dniach test ciążowy - negatywny. Ale mam pytanie czy jest możliwe aby cykl mi się tak przesunął abym 28 lutego mogła mieć dni płodne. Okresu nie mam do dnia dzisiejszego. Mój cykl jest w miarę regularny ok 30 dni. Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. 6 marca wykonałam kolejny test- wynik negatywny. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam  serdecznie!

Antybiotyki mogą wpłynąć na długość cyklu  zwykle doprowadzając do jego wydłużenia. Sama infekcja może wywrzeć podpobny efekt.

Domowe testy ciążowe dają wiarygodny wynik z porannej porcji moczu dopiero po 14 dniach od daty ryzykownego zbliżenia.

Radziłabym zatem poczekać jeszcze kilka dni i ewentualnie powtórzyć test.
Pozdrawiam.